تماس با ما

02155890530

پست الکترونیکی

info[at]noazine.com

راهکار های انتخاب فرش مناسب و فرش ارزان و با کیفیت

راهکار های انتخاب فرش مناسب و فرش ارزان و با کیفیت

انتخاب فرش مناسب، برای پوشش کف خانه یکی از موارد حایز اهمیت و مهم است. انتخاب فرش مناسب و راحت، در افزایش ایجاد فضای آرامش بخش در خانه بسیار مؤثر می باشد. انتخاب آن باید متناسب با نوع کاربرد و سبک زندگی صورت بگیرد. برای انتخاب فرش مناسب رعایت اصولی لازم می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

فرش 1

نکات مهم در انتخاب فرش مناسب

شیوه استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن، اولین مرحله برای انتخاب فرش مناسب است. برای انتخاب آن در اتاق پذیرایی، باید قابلیت پاخور بودن، استفاده طولانی مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار را داشته باشد. در اتاق خواب، به دلیل اینکه تنها برای استراحت مورد استفاده قرار می گیرد، انتخاب نمونه لطیف و دارای رنگ روشن مناسب و مطلوب می باشد. علاوه بر این موجب لطیف و ملایم تر شدن فضای اتاق نیز می گردد. مرحله بعدی، انتخاب فرش متناسب با سبک زندگی می باشد. استفاده از طرح و نقش های شلوغ و تیره به دلیل عدم نمایان کردن کثیفی، در مواقعی که یکی از اعضای خانواده کودک است یا در خانه ورزشکار وجود دارد، بهترین انتخاب می باشد. استفاده از نقش های کم و به رنگ روشن در خانواده هایی که کم جمعیت هستند، مناسب است. مرحله سوم، دقت در رنگ مورد انتخاب است. نظر به اینکه فرش در محیط داخل یا خارج خانه مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ انتخابی هم تاثیر گذار می باشد.

استفاده از فرش های ماشینی دارای رنگ روشن، فضای کوچک محیط خانه را بزرگ تر جلوه می دهد. بهره بردن از نمونه دارای رنگ تیره، برای فضای بزرگ انتخاب مفید و مناسبی می باشد. این نمونه ها باعث فراهم شدن فضایی گرم و صمیمی در کانون خانه می گردند. اگر محیط خانه در احاطه گرد و غبار می باشد، استفاده از مدل های برخوردار از چند رنگ متفاوت، گرد و غبار و ذرات کوچک تر را کمتر نمایان می سازد. به طور معمول، فرش های اکریلیک، در چند هفته ابتدایی خرید، دارای پرز دهی هستند، اگر این پرز دهی پس از مدتی همچنان ادامه داشته باشد، دلیلی بر کیفیت پایین و نامرغوب بودن آن محسوب می شود. در مورد خرید نمونه های پلی استر، باید یک بار آن را بر روی زمین پهن کرده و با دقت به بررسی رنگ و نقش آن پرداخت، چرا که این نمونه به سبب درخشندگی نخ آن، از زاویه های متفاوت دارای طیف رنگی مختلف می باشد، بر همین اساس لازم است که در زیر نور مطلوب و کافی بررسی گردد. اگر به هر دلیلی از فرش خریداری شده استفاده نمی شود، برای دست نخورده و نو ماندن آن، مناسب است که آن را در حالت لوله شده نگهداری و مراقبت نمود.

فرش 851

نکات مفید در نگهداری فرش

شستشوی فرش های پرز بلند و متراکم، سالی یک بار مناسب می باشد تا به وسیله شستشو مو، گرد و خاک و سایر موارد حساسیت زا آن بر طرف گردد، در غیر این صورت کشیدن یک جارو برقی ساده کفایت می کند. نمونه های کم تراکم و دارای پرز کوتاه را می توان چند مدت یک بار، بیرون برده و به طور مناسب و مفید آن را تکاند. یکی از مخرب ترین موارد برای آسیب به فرش ها، رطوبت و آب می باشد، چرا که به مرور زمان باعث خرابی و پوسیدگی الیاف آن می شود. از دیگر خطرات جدی، سوسک و بید می باشند که این حشرات الیاف پشمی را به عنوان غذای خود مورد استفاده قرار می دهند. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب علاوه بر نرم شدن آن، سبب کاهش رنگ و کیفیت آن نیز می شود.

قیمت فرش و عوامل تاثیرگذار بر آن

قیمت فرش بر اساس عواملی نظیر نوع الیاف بافته شده، ابعاد، تراکم و شانه آن مشخص می شود. بر این اساس اگر میزان تراکم بیشتر باشد، باعث سفت تر و فشرده تر آن می گردد. اگر شانه بیشتر شود، فرش بافته شده ریز نقش تر می گردد. به همین جهت اگر تراکم و شانه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. ابعاد و اندازه به هر میزان بیشتر شود، به همان میزان نیز قیمت آن بیشتر می شود. الیاف بافته شده اکریلیک دوام، کیفیت و طول عمر بیشتری دارند، به همین دلیل، این مورد نیز در قیمت فرش تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

 

لینک کوتاه :

https://noazine.com/?p=11988

درباره گروه نویسنده نوآذین

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی نوآذین تولید کننده ، وارد کننده و توزیع کننده کلان محصولات و خدمات در زمینه دکوراسیون داخلی و تزئینات صنعت ساختمان است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*